İnsan Kaynakları

İnsan Kaynakları Politikamız

Alkim Alkali Kimya A.Ş. kurulduğu 1963 tarihinden bu yana sahip olduğu bilgi birikimi, kullandığı teknoloji ve ürettiği ürünler ile ülkemiz ekonomisine katma değer yaratan, halka açık köklü bir Türk şirketidir.

Şüphesiz ki bizi başarıya taşıyan en önemli değerin insan kaynağımız olduğunun bilincindeyiz. Çalışanlarımız işletmelerimizin bir parçasıdır, aynı zamanda başarılarımızı paylaştığımız iş ortaklarımızdır.

İş hayatının temeli ve sebebi insandır.  Hedeflerimizi sürekli yüksek tutarak faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde lider yapımızı koruyup elde ettiğimiz başarıyı çalışanlarımızla paylaşmak temel ilkelerimizdendir.

İnsan Kaynakları Politikamız, Şirketimizin temel hedefleri doğrultusunda etkin ve verimli çalışma ortamı oluşturarak, iş sağlığına ve güvenliğine duyarlı, insan kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak performansımızı en üst düzeye çıkarmaktır.

Dürüstlük, şeffaflık, verimlilik, insana ve çevreye saygı değerlerini benimseyen çalışanlarıyla yola devam etmek temel insan kaynakları hedefimizdir.

Kuruluşumuzla beraber, 75 yıldan bu yana ülkemizde her şirkete nasip olmayan bir özelliğimiz; dört kuşak - dede-baba-oğul-torun aynı aileden birbirleri ardına şirketimizde çalışarak kazandıkları bilgi birikimi, deneyim ve tecrübelerini ALKİM’e aktaran çalışanlarımız iş sürekliliği ve devamlılığının, yurt dışında ancak büyük firmalarda gözüken bağlılık ve sadakatin en güzel örneğidir.

Politikalarımız doğrultusunda; müesseselerimizin bulunduğu bölgelere gerek sosyal, gerek ekonomik olarak katkı sağlayarak birikimini bölge halkı ile paylaşmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

70. Yıl © 2018 Alkim Alkali Kimya A.Ş. All Rights Reserved. Grifa